Woski zapachowe do kominka to nic innego jak małe porcje wosku używanego do klasycznych świec sojowych, są świetna alternatywą dla tradycyjnych świec.
Te małe kosteczki przypominające apetyczne czekoladki kryją w sobie całą gamę pięknych aromatów, które w łatwy i szybki sposób można z nich wydobyć.
Woski są świetnym rozwiązaniem dla osób zastanawiających się nad zakupem świecy, lecz nie mających pewności który zapach będzie dla nich odpowiedni.
Wszystkie woski zapachowe wykonuję ręcznie. Wykorzystuję do nich w pełni naturalny roślinny wosk sojowy oraz najwyższej jakości kompozycje zapachowe posiadające certyfikację zgodności IFRA.
Jak palić wosk zapachowy?
- Wosk zapachowy nie posiada knota. Aby go rozgrzać i tym samym uwolnić jego zapach należy wykorzystać specjalnie przeznaczone do tego kominki (znajdziecie je u mnie w sklepie). Składają się one z dwóch części: górnej – misy, w której umieszczamy wosk oraz dolnej, do której wkłada się podgrzewacz. Warto zwrócić uwagę, aby kominek miał odpowiednią wysokość. Zbyt niski kominek sprawi, że wosk będzie się przegrzewał, będzie spalany i będzie zbyt szybko uwalniał zapachowe olejki, a nawet brzydko pachniał.
- Ilość wosku jaką umieścimy w misie kominka zależy od jej wielkości i od naszych osobistych preferencji dotyczących intensywności zapachu. Wosk zapachowy do kominka można dzielić na dowolne porcje. Warto zacząć od mniejszych, tak by dopasować odpowiednią intensywność zapachu, dostosowaną do wielkości pomieszczenia, w którym go palimy.
- Możemy także wzmocnić aromat ulubionego wosku poprzez zapalenie w tym samym czasie świecy o identycznych nutach zapachowych.
- Ważnym elementem jest dobranie odpowiedniego podgrzewacza. Powinien być on bezzapachowy, aby nie zakłócać aromatu wosku.
- Podobnie jak przy paleniu świecy, należy zachować wszelkie środki ostrożności. Kominek powinien znajdować się w bezpiecznym miejscu, niedostępnym dla dzieci oraz naszych domowych pupili.
- Do misy której dodaliśmy kosteczkę wosku zapachowego nie należy dodawać wody ani żadnych innych kompozycji zapachowych (np. olejków) !!!
Jak usunąć wosk z kominka?
Wosk zapachowy do kominka można używać wielokrotnie, aż do momentu, kiedy straci on swój zapach. Jeśli chcemy usunąć wosk z kominka możemy to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to usunięcie zastygniętego, lecz wciąż plastycznego wosku ręcznikiem papierowym i dokładne umycie misy kominka. Drugi z nich to włożenie po zastygnięciu wosku kominka do zamrażarki na kilkanaście minut, a następnie wyciągnięcie bryłki wosku łyżeczką lub nożem. następnie misę kominka należy umyć dokładnie gorącą wodą i osuszyć kominek przed jego kolejnym użyciem. Ważne jest również to, by nie dokładać świeżej porcji wosku do tej już zużytej.
Podstawowe zasady bezpieczeństwa
- Stosuj kominki ceramiczne, wysokie i masywne, znajdziesz je u nas w sklepie.
- Ustawiaj je w bezpiecznym miejscu z dala od dzieci i zwierząt, rzeczy które mogą się zająć ogniem np. firanka/zasłonka.
- Używaj jednego podgrzewacza, płomień podgrzewacza nie powinien dotykać misy z woskiem.
- Gdy wosk już się rozpuścił, nie przestawiaj kominka. Grozi poparzeniem i wylaniem gorącego wosku na ciało.
- Do rozpuszczonego wosku nie dolewaj żadnych olejków, płynów zapachowych, wody. Grozi poparzeniem lub pożarem.
Jak przechowywać woski zapachowe?
Najlepiej pozostawić je w oryginalnym opakowaniu i przechowywać w mniej nasłonecznionych miejscach. Dzięki temu ograniczymy utratę jego aromatów i będziemy mogli się nim dłużej cieszyć.
Poniżej znajdziecie polecane przez nas kominki do wosków, powierzchnia ich misy oraz wysokość zapewniają doskonałe warunki do uwalniania aromatów w bezpieczny sposób.
-
Kominek ażurowy do wosku śnieżynki
zł 65,00 -
Kominek ażurowy paski XL
zł 65,00